Биди во тек со новите трендови на пазарот на трудот

Целта на Кариерниот центар на Семос Едукација е да ги препознае квалитетите кај слушателите и да биде мост кој ќе ги поврзува слушателите кои сакаат да направат промена во својата кариера и компаниите кои се во потрага по високо квалификуван кадар. Ги следиме потребите на компаниите и создаваме нови можности за слушателите во Семос Едукација.

individual illustration

За компании

Препораки, Талент партнерство, постојан развој.

Повеќе
individual illustration

За индивидуалци

Сакате да бидете дел од реномирана компанија?

Повеќе
ilustration
individual illustration

За компании

Препораки, Талент партнерство, постојан развој.

Повеќе
individual illustration

За индивидуалци

Сакате да бидете дел од реномирана компанија?

Повеќе

Услуги за индивидуалци

Курс за фриленсинг

Обуката е намената за сите оние кои сакаат да ја започнат својата кариера како фриленсери!

24 ЧАСОВИ

9,000 ден

Повеќе

Теоријата е важна, но важна е и нејзината примена во реална работна средина

1554

Студенти

15

Партнер компании

62

Успешни соработки

63

Успешни приказни

Пронајдете го вистинскиот член на вашиот тим

Доколку сте во потрага по нов член на тимот, ние можеме да ве поддржиме. Побарајте препорака за студенти кои посетувале курсеви/академии од IT областа, дигитален маркетинг, човечки ресурси и креативна индустрија.

Аплицирај

Импресии и искуства од Кариерниот центар на Семос Едукација

Марко Стојановски

Моја препорака до секој кој смета дека може да се види себеси како иден Python Developer е дека треба да престане да се двоуми и да размислува туку напротив, да превземе акција и да аплицира за обука во Семос Едукација.

Теа Јанковиќ

Python е исклучително лесен за употреба со голема поддршка и лесни за интегрирање функции. Програмскиот јазик е лесен за разбирање и читање што им олеснува на почетниците да ја започнат својата кариера за кодирање.

Хабиб Бектеши

За тие што уште се двоумат за кариера како Python developer, би им рекол дека се само еден google search away, за да ги отфрлат сомнежите.

Ивана Костеска

Доколку сте личност што сака да изнаоѓа креативни а истовремено практични решенија, уживате во анализирање детали, пакетот обуки UX Design Specialist во Семос Едукација е правиот избор за вас.

Петар Ѓорѓиоски

Доколку се двоумите да го направите првиот чекор кон програмирањето, ве охрабрувам тоа да биде во Семос Едукација. Инстукторите темелно го покриваат целиот материјал и секогаш се на располагање на слушателот.

Игор Грозданоски

Потребно е само силна мотивација и желба за учење, упорност и трпеливост во исполнување на целта, а на крај вложениот труд ќе се исплати.

Маргарита Здравева

Нема простор за двоумење доколку сте одлучни и отворени за нови знаења и предизвици. Семос Едукација е вистинското место каде можете да стекнете многу знаења од различни технологии и области.

Александра Пенкова Башеска

За оние кои се двоумат за кариера како UX дизајнер и сакаат нивната креативност да биде искористена за иновативни решенија, би им препорачала да го направат првиот чекор и да вложат во себе со тоа што ќе изберат курс за UX/UI дизајн од широката палета на Семос Едукација.

Јован Поповски

Пронаоѓањето на првото вработување во IT секторот е предизвик, помошта ми беше неопходна, а за тоа се погрижи професионалниот тим на Кариерниот центар за што ја имаат мојата благодарност.

Кристијан Стојоски

Со превземање на првиот чекор и вложување на доволно труд, секој може да ја совлада оваа модерна тема и да се издвои на пазарот на труд во една од најбрзорастечките индустрии во светот.

Виктор Ванчов

Доколку имате интерес во оваа област, би ви препорачал да се запишете на Академијата бидејќи таму ќе ги научите потребните вештини за професионална употреба на вештачката интелигенција. Исто така оваа област станува сè поинтересна колку повеќе учите и истражувате за неа.

Наши партнери

Новости

news image

03/02/2023

Бојан Ивановски - Python менторската програма

Учењето на програмски јазик може да биде застрашувачко на почетокот, но со доволно вежбање и посветеност, секој може да стане успешен програмер.

Повеќе
news image

27/01/2023

Rising star of the week – Виктор Карер

На тие што се двоумат да почнат кариера во ИТ сферата би им кажал дека програмирањето се покажа како многу интересна и исполнувачка работа.

Повеќе
news image

25/01/2023

Ивана Чиплаковска - Приказна за релокација од Скопје во Белград

Развојот на овој сектор беше голем предизвик но пред сè и креативен процес, исполнет со многу нови идеи и иницијативи.

Повеќе
news image

13/12/2022

Повик до компании

Отворен повик до сите компании, бизнис стартапи и непрофитни организации!

Повеќе
news image

09/12/2022

Давид Деловски - Академија за Game Development

Ако имате интерес за оваа област и би сакале професионален развој како Game Developer, Академијата за Game Development на Семос Едукација е вистинскиот и најдобриот избор за почеток на нова кариера.

Повеќе
news image

09/12/2022

Александра Николовска – Java developer

Програмирањето е многу интересна и креативна професија која бара доста учење, посветеност и работа

Повеќе
Се процесира...

Успешно се претплативте на новостите за компании!